Kategorie: Wszystkie | Było minęło | Dostępne | Kontakt | Minerały | Z innej beczki
RSS
niedziela, 30 listopada 2014

Bardzo widowiskowy, zwracający uwagę, oryginalny komplet bżuterii składający się z kolczyków i wisiorka. Całość oparta na bazie smukłych kropli jadeitu w kolorze śliwkowym, oprawionych w piękne jakościowo minerały (wrzeciona miodowego chalcedonu, perełki keshi, kuleczki mrożonego kwarcu, kuleczki żółtego agatu, oraz na samym szczycie duża oponka fasetowanego kwarcu krystalicznego. Między minerały wpleciony kwiatek wykonany z białego srebra. 

www.antilae.pl 

Widowiskowy, niepowtarzalny, romantyczny komplet biżuterii, którego motywem przewodnim jest serce. Całość wykonana od podstaw ręcznie z młotkowanego mosiądzu i miedzi. 

 

www.antilae.pl 

poniedziałek, 17 listopada 2014

Przyszedł niedawno w przesyłce o taki okaz :).

Niesamowity, błękitny, mieniący się, ogromny labradoryt. Tych kamieni nie sposób nie kochać.

Na razie się delektuję, ale i na niego nadejdzie pora na oprawę.

 

Młody człowiek z wypiekami na twarzy oznajmił dzisiaj, że właśnie napisał list do świętego Mikołaja i zapytał czy możemy już ubrać choinkę. Lekko zdziwiona zapytałam skąd ten odrobinę szalony pomysł, skoro jest dopiero połowa listopada i jeszcze liście dobrze z drzew nie opadły, a ja ciągle jeżdżę na letnich oponach...?.

- Bo byliśmy z tatą dzisiaj a Auchan i tam już mają - wrzasnął Młody.

Z tym trudno mi będzie dyskutować :|.

www.antilae.pl

niedziela, 16 listopada 2014

Polerowana, gładka, duża (44 mm wysokości) brioleta czarnego onysku, oprawiona w wykonane od podstaw ręcznie oploty z srebrnego i pozłacanego drutu. Między zwoje wplecione gładkie kuleczki mrożonego kwarcu i oponki kwarcu w kolorze dżinsowym. 

www.antilae.pl

Przepiękna brioleta labradorytu o niezwykłej zielono-złotej labradoscencji, pięknie polerowana, ręcznie formowane srebro, kuleczka fasetowanego kwarcu dymnego, kuleczka zielonego i żółtego jadeitu.

www.antilae.pl 

poniedziałek, 10 listopada 2014

 

W miedzi jest coś niezwykle urokliwego. Począwszy od odmiennej plastyki (zupełnie inaczej się ją kształtuje i wygina niż srebro), skończywszy na przezabawnym sposobie w jaki przyjmuje oksydę. Domniemam, że to kwestia doświadczenia, wprawy i ilości prób, ale za każdym razem gdy oksyduję miedź jestem zaskoczona efektem :).

Jakby tego było mało, jest wdzięcznym obiektem do fotografowania.

Przez jakiś czas pewnie zostanę przy tym materiale, przynajmniej jako przejściowej alternatywnie dla srebra. Miedź jest też nieporównywalnie tańsza, a zatem i prace z niej wykonane są "lżejsze" dla portfela, chociaż moim zdaniem tak samo ładne i interesujące.

www.antilae.pl

sobota, 08 listopada 2014

Piękna brioleta czarno-różowo-białego agatu z druzą, srebro ręcznie kształtowane, oponki różowego agatu, srebrny łańcuszek, srebro oksydowane, przecierane i polerowane.

 

  www.antilae.pl 

Serduszko lapis lazuli oprawione w oksydowane srebro, nieregularne perełki biwa i bryłki pudrowo różowego opalu.

 

  www.antilae.pl