Kategorie: Wszystkie | Było minęło | Dostępne | Kontakt | Minerały | Z innej beczki
RSS
sobota, 30 marca 2013

... chociaż za oknem to w sumie bardziej biało niż na Boże Narodzenie... ;)

środa, 27 marca 2013

 

W przesyłce z chalcedonami przybyły też barwione piryty. Są genialne ;). Nadają metaliczny połysk każdemu projektowi, a ponieważ oponki są niewielkie nie obciążają niepotrzebnie całości (piryt z natury jest dość ciężki). Różowy i błękitny metaliczny piryt naprawdę robi wrażenie. Dorwawszy się do nich zrobiłam od razu trzy pary kolczyków, a na zdjęciach pierwsza para i sam piryt :)

 

 

 

 

 

 

 

www.antilae.pl

sobota, 23 marca 2013

Obiecałam sobie, że już nie będę sprowadzała więcej minerałów... a przynajmniej powstrzymam się chociaż przez miesiąc ;). No cóż.. Oczywiście nie wyszło :). W sumie to myślałam, że skoro zamówię kamienie 20tego, to z Indii będą wędrowały pocztą przez jakieś dwa tygodnie, a tym samym dotrą w miesiącu następnym i będę mogła uznać, że marzec był miesiącem bez kamieni... A tu niespodzianka :). 20tego rano złożyłam zamówienie, a kamienie kurierem z Indii!!! były 22giego rano pod moimi drzwiami :|. Jak to zrobili... nie mam pojęcia, a kamienie są obłędne i do tego odcień kamieni na kolczyki idealnie pasuje do kamieni na wisiorki.

 

 

 

 

 

 

 

www.antilae.pl

niedziela, 17 marca 2013

Taka labradoscencja trafia się raz na kilkadziesiąt okazów. W którą stronę nie obrócić kamienia - jest piękny. Nawet w półmroku widać te niesamowite refleksy, a gdy ich już zupełnie pod pewnym kątem nie widać, kamień jest tak piękny sam w sobie dzięki doskonałemu polerowaniu. Siedziałam nad nim długi czas, próbując zrobić coś mniej oczywistego niż moje ulubione zestawienie labradorytu z peridotem i perłami keshi, ale ostatecznie nawet mimo niewielkich modyfikacji w postaci frenitu i spinelu wyszło tak jak lubię najbardziej.

 

 

 

 

www.antilae.pl

piątek, 15 marca 2013

Przepiękne czerwone kwarce klasy AAA tym razem w złotej oprawie. Delikatne kolczyki na niewielkich biglach typu kajdanki i do kompletu wisiorek w komplecie z delikatnym łańcuszkiem ozdobiony dodatkowo czarnymi perłami słodkowodnymi. Delikatny, niezwykle elegancki dodatek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.antilae.pl

niedziela, 10 marca 2013

 

Jakoś tak ostatnio nie może mnie opuścić różowa kolorystyka. W sumie w moim zbiorze kamieni kolor różowy jest reprezentowany dość niszowo, a mimo to któreś już kolczyki z kolei wychodzą cukierkowe. Może to wina znowu padającego śniegu i tęsknoty za latem, a może zwyczajnie jako miłośnik koloru czarnego, chociaż w biżuterii daję czasem upust kolorystyce, którą tylko w biżuterii toleruję ;).

 

 

 

 

 

 

www.antilae.pl

piątek, 08 marca 2013

Trochę zaległości :). Różowe kwarce o moim ulubionym szlifie, który już sam w sobie jest tak ozdobny, iż można kamienie wyłącznie zawiesić na biglach i kolczyki gotowe - otoczony kaskadą oponek mistycznego spinelu i turkusu. A na dokładkę zielone kwarce (ogromne i pięknie szlifowane) w otoczeniu maleńkich gałązek białego korala i słodkowodnych pereł. Niesamowicie duże, długie i widowiskowe kolczyki, które mimo dość ekscentrycznej formy świetnie wyglądają w uszach.

A z Okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzę stosów tulipanów i masy prezentów od odpowiednich Panów oczywiście :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 www.antilae.pl

wtorek, 05 marca 2013

Trochę to trwało, ale doczekałam się :). Cudowny, błyszczący, doskonały jakościowo, ogromny (największe gałązki mają 8-9 cm długości) najprawdziwszy koral, wreszcie dojechał po długiej wędrówce po świecie. Wczoraj wieczorem długo musiałam walczyć ze sobą, żeby natychmiast nie rozciąć sznura i nie zacząć pracy, ale udało się i rano powstała dokumentacja fotograficzna. Dawno żaden zakup tak nie poprawił mi humoru :).

 

 

 

www.antilae.pl

piątek, 01 marca 2013

 

Kobaltowe kwarce, doskonałej jakości, niesamowicie błyszczące i do tego cudownie "pozujące" do zdjęć :). Aż nie chce się wypuścić ich z rąk :).

 

www.antilae.pl