Kategorie: Wszystkie | Było minęło | Dostępne | Kontakt | Minerały | Z innej beczki
RSS
poniedziałek, 23 czerwca 2014

Kupić labradoryt o niezwykłej labradoscencji jest trudno. Kupić taki labradoryt w rozsądnej cenie jest trudno niezwykle. Oczywiście można się pokusić o zakup okazu kolekcjonerskiego w cenie kilkuset złotych, ale przecież nie o to chodzi, żeby wykonana z niego biżuteria musiała kosztować niewyobrażalną górę złota i żeby przy oprawie minerału ręce drżały ze zdenerwowania.

Moje stare zbiory labradorytu w formie i wielkości pozwalającej na wykonanie naszyjnika skurczyły się ostatnio do malutkiego serduszka pozwalającego na wykonanie wyłącznie niewielkiego wisiorka. I kiedy już myślałam, że wszystkie labradoryty w znanych mi sklepach z minerałami zostały wykupione i to nie przeze mnie - dorwałam to cudo :). Pełen sznur błękitno-zielonych, pięknie polerowanych, widowiskowych pod każdym niemal kątem labradorytów przyszedł dzisiaj pocztą. Są tak piękne, że trudno oderwać wzrok, co więcej są piękne nawet przez pryzmat ceny, która jak na labradoryty takiej jakości wydaje się całkiem rozsądna.

I od razu dzień można zaliczyć do udanych :).

 

www.antilae.pl

piątek, 20 czerwca 2014

Moda na pewne minerały dociera do nas w sposób gwałtowny i trudno się oprzeć wrażeniu, że wręcz wypada coś takiego mieć. Dotyczyło to korala w różnych formach, lawy, potem modny stał się opal meksykański, który ze względu na cenę skutecznie opiera się mojej potrzebie posiadania go chociaż w niewielkiej ilości, a aktualne wszędzie króluje kwarc tytanowy.

Osobiście wolę minerały przezroczyste, szlifowane i mniejsze, ale... ponieważ w moim ulubionym sklepie na drugim końcu świata była akurat wyprzedaż tego cuda natury, lekko doprawionego ludzką ręką, pomyślałam że pora abym i ja miała kilka tytanowych kwarców w swojej ofercie. Zamówienie było spore, kwarc był w zasadzie tylko przyprawą do całości, więc sprzedawczyni postanowiła obdarować mnie pełnymi sznurami w cenę sztuk 30 z dodatkową 50% zniżką. W taki oto sposób weszłam w posiadanie dwóch sznurów kwarcu pokrytego tytanem, zaspokajając ciekawość i wzbogacając mój zbiór minerałów o nieregularne szpikulce, które jako materiał na biżuterię starczą mi jeszcze do późnej emerytury ;).

 

 

 

 

 

www.antilae.pl

sobota, 14 czerwca 2014

 

Agat z druzą, oryginalny i niepowtarzalny kamień, oprawiony z oksydowane srebro o mroczne, surowe bryłki najprawdziwszego rubinu. 

www.antilae.pl

Mistyczne kwarce tęczowe, eleganckie i majestatyczne, klasy AAA, oprawione w oksydowane srebro i ręcznie wykonane bazy w technice wire wrapping. 

www.antilae.pl

 

Przepięknej urody kwarc w kolorze wieczornego, zachmurzonego nieba w towarzystwie oponek turkusu, mistycznego labradorytu, połyskującego spinelu i srebra.

 

www.antilae.pl