Kategorie: Wszystkie | Było minęło | Dostępne | Kontakt | Minerały | Z innej beczki
RSS

Dostępne

niedziela, 07 sierpnia 2016

Lub też wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej ;).

Po długiej i niezwykle męczącej wędrówce po blogach przeróżnych postanowiłam na chwilę (mam nadzieję dłuższą wrócić na stare śmieci). A zaległości jest rzeczywiście masa...

Naszyjnik wire wrapingNaszyjnik wire wrapingNaszyjnik wire wraping

Bransoletka wire wrapingBransoletka wire wrapingz42

Zapisz

Zapisz

czwartek, 07 stycznia 2016

Historia lubi zataczać koła.

Jakimś dziwnym trafem okazało się, że ten blog nie tylko był często odwiedzanym miejscem, ale nadal właśnie z niego trafiają do mnie nieznane wcześniej osoby z pytaniami o biżuterię i dalsze losy tego bloga. Od czasu opuszczenia tego miejsca rozpoczynałam przygody z różnymi blogami, nigdzie jednak nie zagrzałam miejsca dłużej, z różnych przyczyn. Jednym z postanowień noworocznych było ostatecznie uporządkowanie tematu blogów przeróżnych takim oto sposobem wróciłam tutaj :).

Niekoniecznie będą się pojawiały systematycznie rozbudowane wpisy, ale już podlinkować wpis na aktualnie aktualny blog czasami mogę :). Tak więc jakby nie patrzeć - częściowa reaktywacja ;)

Cudownie kolorowe floresy

www.antilae.com.pl

 

z2_2

 

z11

czwartek, 01 stycznia 2015

 ... albo zamienia w jeszcze lepsze ;).

Dwa ostatnie miesiące poprzedniego roku dały mi dużo do myślenia. W wielu aspektach i na wielu płaszczyznach, że tak powiem ;).

Akcja Biżuteryjek dla WOŚP jak co roku sprawiła mi wiele radości, ale również wiele stresów i rozczarowań, dzięki którym zrozumiałam, że są w życiu takie rzeczy, których nie lubię, nie polubię i polubić nie mam zamiaru ;). Sprzedażowy szał końca roku wykazał słabość mojego logistycznego ogarnięcia, niemoc uzupełniania stanów magazynowych we wszystkich sklepach, brak czasu na pokazywanie nowości na wszystkich blogach i co gorsza brak pudełek do pakowania biżuterii :D.

Wiele przemyśleń dostarczyła mi też praca zawodowa. Pozytywnych, negatywnych, budujących i demotywujących. Zrozumiałam jednak, że nie jestem w stanie zrezygnować ani z komputerów na rzecz biżuterii, ani z biżuterii na rzecz komputerów :). Jestem informatykiem wśród biżuteryjek i biżuteryjką wśród informatyków i żeby pogodzić te dwie wydawałoby się różne dziedziny muszę swoje usługi, działalności, pomysły i plany skonsolidować i połączyć w spójną całość.

Jestem też matką i uwielbiam pisać o moim dziecku, a że dzieci są przezabawne, to i pisać jest o czym. Nie ogarniam jednak stu blogów, piętnastu sklepów, siedmiu domen, tylu samo loginów i haseł i różnych sposób wykonywania tej samej czynności, bo przecież oprogramowanie nie moje, to i dostosować się trzeba :).

Tym samym ten blog kończy swój żywot. Uwielbiam rozmowy o biżuterii z innymi biżuteryjkami, ale te mogę toczyć na grupach na FB. Na blogu natomiast nie dzieje się nic co by mnie tu trzymało chociażby jeszcze przez chwilę :). Ale że pisać lubię i o informatyce i o synku moim i o biżuterii i o życiu, to stworzyłam miejsce, w którym będą panowały moje zasady, moje czcionki, moje kolory i mój adres :). Miejsce, w którym będę mogła pisać o mydle i powidle i o kotach (ze specjalną dedykacją dla mojego ulubionego sąsiada :)).

Jeżeli zatem z jakiegokolwiek powodu masz drogi czytelniku zamiar za mną podążyć to polecam nowy adres

http://antilaejewelry.blogspot.com/

A ten blog pozostanie jako sentymentalna podróż ostatnich dwóch lat, bo przecież zostawiłam tu kawał swojego biżuteryjnego życia ;).

 

www.antilae.pl

niedziela, 14 grudnia 2014

Elegancki, bogaty w minerały wisior, wykonany z dużej ilości przepięknych minerałów (duża brioletka różowego, mistycznego kwarcu, wrzeciono ciemno różowego chalcedonu, oponki "grubo" fasetowanego rubinu, brioletka kwarcu czerwonego, brioletki karneolu, wrzeciona granatu, brioletka pomarańczowego kwarcu korundum). Wszystko wykończone sporą, srebrna kuleczką, przedłużone fasetowaną oponką rubinu, na dużej, eleganckie, masywnej krawatce.

 

 www.antilae.pl 

Oryginalny, delikatny, ponadczasowy naszyjnik wykonany z elementu ozdobnego na bazie koła, oplecionego srebrnym drucikiem. Między zwoje wplecione zostały kuleczki malinowego jadeitu, agatu, oraz słodkowodne perełki w kolorze biały, Całość zawieszona na łańcuszku, w który wplecione zostały te same minerały.

www.antilae.pl 

Plaster agatu o niezwykłym, użylonym, bardzo oryginalnym wybarwieniu i nieregularnym kształcie oprawiony w misterną, wykonaną od podstaw ręcznie czapeczkę, ozdobioną srebrnymi kuleczkami i słodkowodną perełką. Całość zawieszona na cienkim, woskowanym, granatowym, podwójnym sznurku.

 

 

www.antilae.pl  

niedziela, 30 listopada 2014

Bardzo widowiskowy, zwracający uwagę, oryginalny komplet bżuterii składający się z kolczyków i wisiorka. Całość oparta na bazie smukłych kropli jadeitu w kolorze śliwkowym, oprawionych w piękne jakościowo minerały (wrzeciona miodowego chalcedonu, perełki keshi, kuleczki mrożonego kwarcu, kuleczki żółtego agatu, oraz na samym szczycie duża oponka fasetowanego kwarcu krystalicznego. Między minerały wpleciony kwiatek wykonany z białego srebra. 

www.antilae.pl 

Widowiskowy, niepowtarzalny, romantyczny komplet biżuterii, którego motywem przewodnim jest serce. Całość wykonana od podstaw ręcznie z młotkowanego mosiądzu i miedzi. 

 

www.antilae.pl 

niedziela, 16 listopada 2014

Polerowana, gładka, duża (44 mm wysokości) brioleta czarnego onysku, oprawiona w wykonane od podstaw ręcznie oploty z srebrnego i pozłacanego drutu. Między zwoje wplecione gładkie kuleczki mrożonego kwarcu i oponki kwarcu w kolorze dżinsowym. 

www.antilae.pl

Przepiękna brioleta labradorytu o niezwykłej zielono-złotej labradoscencji, pięknie polerowana, ręcznie formowane srebro, kuleczka fasetowanego kwarcu dymnego, kuleczka zielonego i żółtego jadeitu.

www.antilae.pl 

poniedziałek, 10 listopada 2014

 

W miedzi jest coś niezwykle urokliwego. Począwszy od odmiennej plastyki (zupełnie inaczej się ją kształtuje i wygina niż srebro), skończywszy na przezabawnym sposobie w jaki przyjmuje oksydę. Domniemam, że to kwestia doświadczenia, wprawy i ilości prób, ale za każdym razem gdy oksyduję miedź jestem zaskoczona efektem :).

Jakby tego było mało, jest wdzięcznym obiektem do fotografowania.

Przez jakiś czas pewnie zostanę przy tym materiale, przynajmniej jako przejściowej alternatywnie dla srebra. Miedź jest też nieporównywalnie tańsza, a zatem i prace z niej wykonane są "lżejsze" dla portfela, chociaż moim zdaniem tak samo ładne i interesujące.

www.antilae.pl

sobota, 08 listopada 2014

Piękna brioleta czarno-różowo-białego agatu z druzą, srebro ręcznie kształtowane, oponki różowego agatu, srebrny łańcuszek, srebro oksydowane, przecierane i polerowane.

 

  www.antilae.pl 

Serduszko lapis lazuli oprawione w oksydowane srebro, nieregularne perełki biwa i bryłki pudrowo różowego opalu.

 

  www.antilae.pl

 

niedziela, 26 października 2014

Biorąc pod uwagę moją awersję do nitki i igły, zawziętość z jaką próbuję opanować techniki biżuteryjne wymagające właśnie tych narzędzi zadziwia nawet mnie samą :). Uszyłam już kilkanaście naszyjników z sutaszu, które leżą w kartonie schowanym na dnie innego kartonu. Nie, żebym nie wiedziała co czynię. Samouczków przejrzałam tyle, że mogłabym wykładać teorię, ale jak wiadomo od teorii do praktyki wiele jeszcze naszyjników przede mną. Będąc z natury istotą perfekcyjną, źle znoszę każdy krzywy szew, niedociągniętą nitkę, czy też zmasakrowany zbyt dużą ilością wkłuć sznurek, dlatego też z uporem maniaka ciągle próbuję od nowa.

To samo dotyczy haftu koralikowego. Dużym odkryciem był dla mnie fakt, iż krzywe koraliki dają krzywy efekt :|, niemniej nawet z tymi prostymi do perfekcji mi dalej daleko. Owszem... kilka podstawowych wzorów opanowałam do perfekcji. Oprawić kaboszon, a i jak! potrafię. Swarki i maleńkie Toho przepięknie przerabiam na kolczyki, ale większy wzór... Większy wzór budzi we mnie potwora "fristajlowania" i nagle robi się wszystkiego za dużo i za gęsto i za bardzo.

I kiedy już prawie pogodziłam się z faktem, iż igła, nitka i ja stanowimy niezgrany komplet, wpadła mi w ręce wstążka shibori. Materiał tak śliczny, delikatny i szlachetny, że wszelkie moje naturalne odruchy przeładowania nagle przestały działać. Bransoletkę szyłam ponad tydzień, w sumie gdyby zliczyć godziny spędzone na pieczołowitym nawlekaniu koralików i przebijaniu igłą materiału pewnie uzbierałoby się kilkanaście bitych godzin. Każdy krzywy szew natychmiast poprawiałam, koraliki najpierw dopasowywałam przed przyszyciem. Wszystkie warstwy są przemyślane, aby ukryć nitki, żyłki i wzmocnienia.

I nareszcie jestem z siebie dumna :).

 

 www.antilae.pl

środa, 08 października 2014

 Słodki naszyjnik wykonany z donutu lepidolitu, oprawionego w srebrne zwoje i mocno oksydowane srebro.

 

niedziela, 28 września 2014

W ciągu ostatniego miesiąca wykonałam wiele projektów, których z przyczyn różnych nie miałam czasu umieszczać ani na blogu, ani na FB. W tym czasie powstały między innymi kolczyki w papuziastej kolorystyce, wykonane z pięknych briolet chalcedonu, kuleczek malinowego agatu i niewielkich oponek różowego i niebieskiego kwarcu.

www.antilae.pl

niedziela, 24 sierpnia 2014

Synek ostatnio strasznie opornie przyjmuje jakiekolwiek nakazy. Na każde polecenie wykonawcze czy decyzyjne odpowiada głośne i stanowcze "NIE", nawet jeżeli po chwili namysłu dochodzi do wniosku, że w sumie powiedział to bez najmniejszego sensu.

Na ostatnie ogłoszenie przez nianię menu obiadowego jak zwykle krzyknął donośne "NIEEEEEE". Nie bo nie. Jak są schabowe to chce mielone, jak są mielone to chce schabowe, a jak akurat jest dzień, w którym w lodówce jest jedno i drugie to chce pizzę.

Niania zdenerwowana głośnym sprzeciwem (a kotlety były przepyszne), powiedziała do synka

- W tym roku szkolnym idziesz do komunii!. Będziesz musiał wszystkie grzechy księdzu opowiedzieć!. Te o wybrzydzaniu przy jedzeniu i mówieniu "NIE" też!.

- Chyba wybrane grzechy - odburknął synek.

- O nie, nie... wszystkie!, co do jednego, nie wybrane albo te które uznasz za stosowne. Wszyściusieńkie - odkrzyknęła niania

Młody założył ręce na boki...

- Kobieto... Ty wiesz ile ja mam lat? Siedem!. Wiesz ile to jest grzechów?. Dużo!. Jak sobie chcesz..., ale będziesz na mnie pięć godzin pod kościołem czekała!.

Musiałam zasymulować atak kaszlu i wyśmiać się w łazience, bo jakoś tak oficjalnie nie wypadało :).

 

 

www.antilae.pl

https://twitter.com/Antilae_pl

środa, 13 sierpnia 2014

Spory, widowiskowy naszyjnik, wykonany z dużego trójkąta pomarańczowo-kremowego użylonego agatu, oprawionego w wykonane od podstaw ręcznie sploty w pracochłonnej technice wire wrapping. Między oprawę wplecione kuleczki fasetowanego granatu.

www.antilae.pl

piątek, 08 sierpnia 2014

Niewielki, "fristajlowy" wisiorek, wykonany z beczułki kwarcu piwnego i oksydowanego srebra.

www.antilae.pl

wtorek, 05 sierpnia 2014

 Proste, eleganckie kolczyki wykonane z oryginalnych, nieregularnych bryłek surowego topazu w kolorze apatytu mistycznego :).

www.antilae.pl

 
1 , 2 , 3